تعبیر خواب

تعبیر خواب (رویاهایی که می خواهند به ما چیزی بگویند)

تعبیر خواب : همه ما در طول زندگی خواب های فراوانی می بینیم ، برخی از ما بیشتر و برخی کمتر اما به هر حال همه ما کم و بیش رویا می بینیم . این پدیده عجیب که به طور مداوم برای ما اتفاق می افتد در بسیاری از موارد باعث تغییر روند زندگی اشخاص می شوند و گاها می خواهند از وقوع اتفاقی در زندگی ما خبر دهند. اما سوال اینجاست که ما چگونه می توانیم به تعبیر خوابمانی پی ببریم؟ آیا می توایم به کتاب های تعبیر خواب فراوانی که در کتابفروشی ها یافت می شوند اطمینان کنیم؟ آیا برای تعبیر خوابهایمان باید به افراد خاصی مراجعه کنیم؟

علم تعبیر خواب چیست؟

علم تعبیر خواب چیست

خواب دیدن یا رویا دیدن یکی از نشانه های خداوند بزرگ است. هنگامی که ما انسان ها در عالم خواب هستیم به اذن خداوند روحمان از جسممان خارج شده و به سوی آسمان ها پرواز می کند و در طول این سفری که به آسمان ها دارد هر آنچه را که میبیند به شکل خواب و رویا به ذهن ما میرساند و اینگونه می شود که ما در عالم خواب از طریق ذهنمان خبرها و اتفاق هایی را می بینیم که شاید در آینده ای نزدیک به واقعیت تبدیل شوند.
خدا در قرآن کریم چندین بار به واژه خواب اشاره کرده است به عنوان مثال «حُلم» که جمع آن می شود «أحلام» و یا «منام» و «رؤیا». اما در حدیث هایی که وجود دارند از خواب های خوب و نیکو به عنوان مُبشّرات نیز یاد شده است.

رویای صادقه چیست؟

رویای صادقه چیست

ما انسان ها دو نوع خواب می بینیم یکی از آن ها خواب هایی هستند که به شکلی مبهم در ذهن ما می مانند و چیز زیادی از آن را در زمان بیداری به خاطر نمی آوریم اما نوع دوم آن ها خواب هایی هستند که به شکل کاملا واضح و با جزئیات فراوان در ذهن ما باقی می مانند و ما در زمان بیداری آن را دقیقا به یاد می آوریم و مثل این می ماند که همان لحظه این خواب را دیده ایم، به این نوع خواب ها که به شکل واضح در ذهن ما می مانند به اصطلاح رویای صادقانه می گویند.
تعبیر خواب به اعتبار زمان

علامه خلیل ظاهری به نقل از ابن سیرین می گوید که تعبیر خواب به زمان دیدن خواب بستگی دارد و این دو با هم رابطه مستقیم دارند.

به عنوان مثال :

  1. اگر فرد خواب خود را در ساعات اولیه شب دیده باشد به این معنی است که آن خواب حداقل تا بیست سال بعد تعبیر نمی شود.
  2. خواب هایی که در ساعات پایانی شب می بینیم خواب های دقیقی هستند که باید منتظر تعبیر آن ها در آینده ای نزدیک باشیم.
  3. خواب هایی که گاها بعد از طلوع خورشید می بینیم در فاصله زمانی تقریبی یک ماهه تعبیر می شوند.

نهایت مدت زمانی که یک خواب می تواند تعبیر شود بیست سال است،همانند خواب یوسف پیامبر که بعد از بیست سال تعبیر شد. اما این نکته را هم باید ذکر کرد که تعبیر این خواب ها بر پایه تخمین و حدس است و هیچ چیز قطعی در این زمینه وجود ندارد چرا که انسان ها به خاطر مشغله های فراوانی که در طول شبانه روز دارند گاها خواب هایی می بینند که نتیجه تفکر آن هاست و هیچ تعبیر خاصی ندارد و قرآن کریم هم که الگوی همه انسانهاست در این زمینه هیچ چیز قطعی را به ما نگفته است.

خواب هایی که انسان در طول شبانه روز می بیند به هیچ وجه در اختیار او نیستند و اگر به عنوان مثال فردی کردار و عملش طبق شریعت نبود و فرد گناهکاری به حساب می آمد اما خواب دید که در بهشت حضور دارد و با فرشتگان همنشین است نمی تواند پس از آن خود را یک انسان کامل و بهشتی بداند و دیدن این خواب دلیلی بر بهشتی بودن وی نیست همچنین فردی که در خواب خود را در اعماق جهنم می بیند به هیچ وجه نباید از زندگی ناامید شده و خود را فردی گناهکار بداند. هر چند که خواب ها می توانند نشانه هایی برای ما انسان ها باشند به عنوان مثال دیدن جهنم در خواب به این نشانه است که فرد را از عمل بدی که در حال انجام آن است بازدارد و چه بسا که فرد با دیدن آن خواب اعمال بد خود را ترک کند.

به چه خواب هایی متداول می گویند؟

به خواب هایی که انسان ها در طول عمرشان زیاد آن ها را می بینند خواب های متداول می گویند به عنوان مثال خواب سگ، گربه ، مار و یا دیدن خواب فرد تازه درگذشته .

تعبیر خواب مار چیست؟

تعبیر خواب مار چیست

دیدن خواب مار به معنای انرژی است مثلا انرژی که ما به خرج می دهیم تا به هدفمان برسیم،انرژی و قوایی که ما به سمت رشد و قوی شدن حرکت می دهد و به وطور کلی انرژی که در همه زندگی ما وجود دارد و در درون همه کارکردهای ما قرار گرفته است. بنابراین مار در خواب گاهی به جنسیت ما اشاره می کند یا یک انرژی خطرناک در اطراف ما و چه بسا که آن انرژی عواطف و احساسات خود ما باشد.

تعبیر خواب مرده چیست؟

تعبیر خواب مرده چیست

خواب هایی که در مورد درگذشتگان و مردگانمان می بینیم نتیجه تلاش ذهن ما برای کنارآمدن با خاطرات آن فرد است. گاهی ما در مورد یکی از مردگانمان احساس گناه یا خشم می کنیم در این صورت ذهن ما با دیدن خواب آن فرد سعی می کند که این احساس را از ما دورکند.

تعبیر خواب دندان چیست؟

تعبیر خواب دندان چیست

دندان در خواب به معنای پرخاشگری، دفاع و سعی و کوشش ما در جهت رسیدن به رفاه در زندگی است.

همچنین دیدن دندان در خواب گاها می تواند یک نشانه از سن و سال فرد باشد.

تعبیر خواب گربه چیست؟

تعبیر خواب گربه چیست

گربه جز حیوانات اهلی و آرام است و توانایی تربیت شدن را دارد. این حیوان حس وفاداری ضعیفی دارد اما به شدت به بچه های خود علاقه دارد و در برخی موارد می بینیم که به خاطر حفظ جان بچه های خود جان خود را به خطر می اندازد.

در غرب از خواب گربه به عنوان زن یاد می کنند البته منظور از زن به طور کلی جنس مونث است و منظور همسر نیست.

تعبیر خواب سگ چیست؟

تعبیر خواب سگ

دیدن خواب سگ به وفاداری ، حفاظت وسخاوت فرد بازمی گردد. سگ در خواب به نشانه پیش روی در دنیا است یا نشانه وجود فردی در زندگی شماست که شما را به سمت موفقیت هدایت می کند.

همچنین دیدن سگ در خواب می تواند به عنوان مهارتی باشد که شما گاها فراموش می کنید.

تعبیر خواب حاملگی چیست؟

تعبیر خواب حاملگی چیست

اگر فرد در خواب خود را حامله ببینید می تواند نشانگر یک جنبه از زندگی شخصی اش باشد که در حال رشد است.

همچنین میتواند نشانگر شروع یک ایده بسیار خوب برای ادامه زندگی باشد.

تعبیر خواب موش چیست؟

تعبیر خواب موش چیست

دیدن موش در خواب به نشانه بیماری،اضطراب یا ترس است. اگر فردی در خواب موش ببنید باید نگران سلامتی اش در آینده باشد.

همچنین دیدن موش در خواب می تواند نشانه فردی خائن در زندگی شما باشد که قصد دارد علیه شما کاری انجام دهد.

لینک کوتاه مطلب
20 خرداد 1398 310 views 0
نظرات

شیک پلاس